The Green garden

 

Nawóz do trawnika – efekt dywanu, antymech

 

Opis

Odpowiednio dobrana ilość azotu powoduje, że źdźbła trawy są kilkukrotnie grubsze, co daje nam tzw. „efekt dywanu”. Uzyskujemy intensywnie zielony kolor na całej powierzchni trawnika. Dzięki zastosowaniu wypełniacza z mączki dolomitowej nawóz idealnie nadaje się do zwalczania oraz zapobiegania wystąpienia mchu przy regularnym stosowaniu. Duża zawartość wapnia i magnezu powoduje, iż neutralizuje kwasowość azotu i skutecznie zwalcza mech „antymech” ( podłoże kwaśne sprzyja występowaniu mchu).     Nawóz nadaje, że na każdy rodzaj gleby dzięki odpowiedniemu zbilansowaniu składników mineralnych.

 

Nawożenie i dawkowanie:

Nawóz można stosować od kwietnia do września. Zabieg można powtarzać, co 4 tyg. oraz częściej, jeżeli ziemia jest zbyt wyjałowiona lub widać, że trawa już nie ma składników odżywczych. Aby uzyskać efekt dywanu nawieź zalecaną max dawką i obficie podlewać przez parę dni. Najlepiej nawóz rozsypywać siewnikiem.

Maksymalna dawka 40 mg/m2. Zalecana dawka 30 mg/m2, aby uzyskać jednolity kolor, wzrost oraz zapobiegać występowaniu mchu. Najlepszym sposobem do rozsiania jest użycie np. siewnika lub innych urządzeń do nawożenia lub siewu trawy.

Zalecenia.

Nie dawkować więcej niż 40 g/m2.

Unikać nawożenia, gdy rośliny są mokre.

Unikać rozsypywania podczas silnego słońca.

Po nawiezieniu obficie podlać.

Najlepszy efekt nawiezienia uzyskamy przed zapowiedzianymi opadami deszczu.

Podlewać tak, aby nawóz mógł się rozpuścić na dużej ilości gleby, podłoża

2 razy w roku zaleca się aeracje lub wertykulacje trawnika.

 

Rodzaj Nawozu.

Nawóz WE 13, 5 % azotu amonowego, 13, 5 % azotu azotanowego, 4 % tlenku magnezu całkowitego, 2 % tlenku wapnia rozpuszczalnego w wodzie.

 

Przechowywanie i środki bezpieczeństwa:

Nawozu nie należy spożywać. W razie spożycia natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeżeli dojdzie do kontaktu z oczami przemyć je dużą ilością wody. Nawóz wykazuje właściwości higroskopijne tzn. ma skłonność do pochłaniania wody z otoczenia.  Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.Zabezpieczyć przed promieniami słonecznymi i opadami.  Przechowywać z daleka od chemikali, mocznika, cementu, tlenków metali, metali kolorowych, substancji palnych tj. .oleje, węgiel, smary.